Peru - Brugt m. mærke

Peru, Puerto d Paita. Havneparti. Dateret ombord på SS Essequibo ved Balboa frankeret britisk 1½d George V annulleret "Paquebot" og på bagsiden sidestemplet Habana, Cuba d. 19.11.1927 til Göteborg, Sverige.

Lot: 284956
DKK 30,00