1890 - Danmark - 25 - 5771
8 øre Tofarvet på brev med indhold dateret Slæbæk d. 29.10.1890 annulleret med blåt liniestempel "Kirkeby" og sidestemplet lapidar Odense - Svendborg d. 30.10.1890 til Horne pr. Faaborg. Urent åbnet i højre side.
Lot: 286247
DKK 250,00 |
Tofarvede øre
Tofarvet tk. 14
Breve > Danmark stempler > Linie-/Rammestempler
Breve > Danmark stempler > Lapidartype