1832 - Norge
1832. Francobrev med indhold dateret i Christiansand d. 14.9.1832 til Bordeaux, Frankrig. Sort DANEMARCK PAR HAMBOURG og T.T.R.4., samt rødt Allemagne p. Givet. Påskrevet: Franco Hamburg. Ankomst stemplet i Bordeaux d. 3.10.1832. Fuldt indhold.
Lot: 286459
DKK 500,00 |
Førfilateli/Franco
Breve > Norge > Norge