1923 - Danmark - P 9, P 11, P 13 - 1000

Russisk 10 kop. i 8-blok på bagsiden af underfrankeret brev fra Petrograd d. 26.1.1923 til København, Danmark. Udtakseret i 46 øre porto med 1 øre, 5 øre og 20 øre (par) Portomærker stemplet Kjøbenhavn d. 3.2.1923. Tre Russiske mærker mangler på bagsiden.

Lot: 286999
DKK 60,00