1901 - Tyske Kolonier
Ufrankeret feltpostkort dateret Peking og stemplet K.D.Feldpoststation no. 2 d. 16.3.1901 til Kassel, Tyskland. Sendt fra de tyske ekspeditionsstyrker i Kina under Bokseropstanden. 2 arkivhuller.
Lot: 288035
DKK 75,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Kolonier
Tysk post i Kina