1901 - Tyske Kolonier

Ufrankeret feltpostkort dateret Peking og stemplet K.D.Feldpoststation no. 2 d. 16.3.1901 til Kassel, Tyskland. Sendt fra de tyske ekspeditionsstyrker i Kina under Bokseropstanden. 2 arkivhuller.

Lot: 288035
DKK 75,00