1936 - Færøerne - 223
5 øre H. C. Andersen i parstykke på brevkort fra Færøerne (Valbastadue og Koltur, H. N. Jacobsen u/no) dateret d. 8.2.1936 annulleret med svagt stempel i Reykjavik og sidestemplet "Skipsbrjef" til Reykjavik, Island.
Lot: 288091
DKK 300,00 |
Postkort > Færøerne
Breve > Færøerne > Stempler/skibspost
Breve > Island > Skibspost