1920 - Danmark - Perf. U02 - 1000
20 øre Chr. X med perfin "U.E.C." på fortrykt rudekuvert fra The United Export Co. Ltd. i København d. 29.10.1920. På bagsiden ank.stemplet Hälsingborg, Sverige. Iflg. katalog skulle 2 nåle mangle i "U" fra nov. 1920, jf. dette brev mangler de også i oktober.
Lot: 290453
DKK 400,00 |
Breve > Danmark posthistorie > Perfins