1921 - Danmark - PM 4 - 1000

Svensk 10 öre Gustaf på underfrankeret brevkort dateret Borgholm (på Øland) annulleret med bureaustempel PKP 418 d. 24.8.1921 til København, Danmark. Udtakseret i porto med 10 øre Chr. X Porto provisorium stemplet Kjøbenhavn K. d. 26.8.1921.

Lot: 170220
DKK 125,00