1938 - Danmark - 235 - 3770
10 øre Bølgelinie på brevkort dateret Allinge, annulleret med svensk stempel Simrishamn d. 10.7.1938 og sidestemplet "Från Danmark" til Post restante i Venezia, Italien. Påsat italiensk portomærke som poste restante gebyr.
Lot: 170255
DKK 400,00 |
Europa
Italien
Breve > Danmark udgaver > Portomærker/Strafporto
Breve > Danmark stempler > Bornholm