1938 - Danmark - 235 - 3770

10 øre Bølgelinie på brevkort dateret Allinge, annulleret med svensk stempel Simrishamn d. 10.7.1938 og sidestemplet "Från Danmark" til Post restante i Venezia, Italien. Påsat italiensk portomærke som poste restante gebyr.

Lot: 170255
DKK 400,00