1924 - Færøerne - 3880

20 øre Chr. X på brev med fuldt indhold dateret Hvidenæs d. 4.11.1924 annulleret med brotype Ig Trangisvaag d. 5.11.1924 til Thorshavn. På bagsiden ank.stemplet Thorshavn d. 5.11.1924.

Lot: 293090
DKK 300,00