1849 - Dansk Vestindien
1849. Portobrev med indhold dateret Guayra d. 22.5.1848 med stempel Correos de Venezuela med transitstempel St-Thomas d. 28.5.18484 til London, England. Ank.stemplet d. 22.6.1849.5
Lot: 295702
DKK 600,00 |
Dansk Vest Indien
Posthistorie
Breve > Amerika > Syd Amerika > Venezuela