1956 - Færøerne - 363 - 3800
30/20 øre Provisorium på skibsbrev fra Thorshavn annulleret med norsk stempel i Kristiansund N. d. 11.4.1956 og sidestemplet “Paquebot” til kaptajn på M/S “Fursund” via rederiet “Hafnia” i København. Stempel ikke registreret i GF10. Skævt skåret.
Lot: 295708
DKK 400,00 |
Breve > Færøerne > Stempler/skibspost