1914 - Færøerne - 68 - 3880

5 øre Chr. X på julekort dateret Tveraa d. 19.12.1914 annulleret Kjøbenhavn d. 23.12.1914 og sidestemplet "Fra Færöerne" til Mern St. Befordret med dampskibet "Tjaldur" som afgik fra Thorshavn d. 19.12.1914 og ankom til København 23.12.1914.

Lot: 296362
DKK 400,00