Dansk Vestindien - 54 - Brugt m. mærke - 1000
D.V.I., St. Thomas. In the Fish-Stall. Lightbourn no. 100. Dateret St. Thomas d. 29.11. med dansk Fr. VIII stemplet Kjøbenhavn d. 21.12.1909(?) til Kjøbenhavn. Antagelig sendt i lukke marinepost sæk.
Lot: 301687
Sluttet | 15-09-2019 21:36:30 |
Vindende bud: | DKK 275,00 |
Bud historik: | 4 bud |
Postkort
Dansk Vest Indien
Breve > Dansk Vest Indien > Posthistorie
Breve > Dansk Vest Indien > Bogtryk