Dansk Vestindien - 54 - Brugt m. mærke - 1000

D.V.I., St. Thomas. In the Fish-Stall. Lightbourn no. 100. Dateret St. Thomas d. 29.11. med dansk Fr. VIII stemplet Kjøbenhavn d. 21.12.1909(?) til Kjøbenhavn. Antagelig sendt i lukke marinepost sæk.

Lot: 301687
Sluttet 15-09-2019 21:36:30
Winning bid: DKK 275,00
Bud historik: 4 bud