1943 - Danmark - 5500
Brevkort påtrykt “Fra interneret Militærperson” dateret Hindsgavl og stemplet Middelfart d. 15.9.1943 til Assens. Fra Kaptajn K. Kjeldsen interneret på Hindsgavl, violet tysk briefstempel Feldpostnummer 09665A (= Stab, Reserve-Grenadier-Bataillon 184) anvendt som censur.
Lot: 417
Sluttet | 28-11-2019 17:45:59 |
Start bud: | DKK 1.000,00 |
Bud historik: | 0 bud |
2. verdenskrig
Breve > Danmark posthistorie > Internerende Forsendelser