1941 - Danmark - 1000

Feltpostkort dateret “Rusland” og stemplet Feldpost d. 12.10.1941 fra dansk, soldat H. Brettschneider, ved feldpost nr. 19637B (= 1. Kompanie Feldersatz-Bataillon der SS-Division Wiking) til København, Danmark. Tydeligt briefstempel. Meddelelse skrevet på dansk.

Lot: 479
Sluttet 09-11-2019 20:08:40
Start bud: DKK 1.000,00
Bud historik: 0 bud