1952 - Danmark - 319 - 1000
15 øre Fr. IX på lokalporto frankeret brevkort (Hospitalsskibet “Jutlandia”) dateret i Stillehavet d. 1.11.1952 og stemplet København d. 7.11.1952 til København. Sendt fra udrejsen på “Jutlandia”s 3. togt mellem Singapore og Yokosuka (Japan) i lukket dansk marinepostsæk.
Lot: 482
Sluttet | 30-10-2019 07:19:56 |
Start bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 0 bud |
FN Post
Breve > Danmark posthistorie > Røde kors