1900 - Danmark - SK 0931 - 3712
8 øre helsagskorrespondancekort dateret d. 1.10.1900 med stjernestempel NYLARS til Rønne. Ank.stemplet i Rønne d. 2.10.1900. Korrespondancekort benyttet som ill. i “Bornholms poststempler”. Seneste kendte dato.
Lot: 808
Sluttet | 29-10-2019 22:20:42 |
Vindende bud: | DKK 5.060,00 |
Bud historik: | 10 bud |
Danmark stempler
Stjernestempler
Breve > Danmark stempler > Bornholm