1918 - Slesvig
Udateret feltpostbrev med briefstempel: “B. S. 15. Arbeitskompagnie der Festungsgefängnisse” og officers censur til Rendsburg. Stemplet kendes for soldater i straffekompagnier indsat i Nordslesvig med anlæg af Sicherungsstellung Nord i 1918.
Lot: 938
Sluttet | 29-10-2019 22:33:42 |
Vindende bud: | DKK 300,00 |
Bud historik: | 1 bud |
1. verdenskrig
Breve > Slesvig > 1. Verdenskrig