1853 - Færøerne - 1000
1853. Portobrev dateret Narsted ved Trommesund d. 22.12.1853 fra skipper Seistrup ombord på Kgl. Færøske Handels-Skonnertbrig “Hector” stemplet Arendal d. 28.12.1853 til Kgl. Grønlandske og Færøske Handel i Kjøbenhavn. “Hector” var på rejse fra Færøerne til København, hvor skibet ankom d. 24.12.1853.
Lot: 971
Sluttet | 01-12-2019 23:59:00 |
Start bud: | DKK 1.500,00 |
Bud historik: | 0 bud |