1910 - Grønland - 55 - 3900
10 øre Fr. VIII på originalt fotokort dateret Godthaab d. 27.4.1910 og stemplet Kjøbenhavn d. 17.5.1910 til Wien, Østrig. Fra Karl Chemnitz og sendt med “Hans Egede” 1. rejse 1910 til København. Frankeret til udlandstakst.
Lot: 999
Sluttet | 29-10-2019 22:39:48 |
Vindende bud: | DKK 2.420,00 |
Bud historik: | 3 bud |
Breve > Grønland > Posthistorie