1950 - Grønland - 2, 26 - 2982

5 øre og 20 øre Chr. X på originalt fotokort dateret Mestersvig d. 20.8.1950 annulleret med “(krone)/Mester Vig” og sidestemplet både “Paquebot” og København d. 26.8.1950 til Lynæs pr. Hundested. Tekst omtaler at “Gustav Holm” er kommet gennem isen. Luksus objekt.

Lot: 1016
Sluttet 05-11-2019 16:47:04
Start bud: DKK 2.500,00
Bud historik: 0 bud