1950 - Grønland - 2, 26 - 2982
5 øre og 20 øre Chr. X på originalt fotokort dateret Mestersvig d. 20.8.1950 annulleret med “(krone)/Mester Vig” og sidestemplet både “Paquebot” og København d. 26.8.1950 til Lynæs pr. Hundested. Tekst omtaler at “Gustav Holm” er kommet gennem isen. Luksus objekt.
Lot: 1016
Sluttet | 05-11-2019 16:47:04 |
Start bud: | DKK 2.500,00 |
Bud historik: | 0 bud |