1909 - Danmark - Perf. Ø07 - 1000
10 øre Fr. VIII med perfin "Ø.K." (Østasiatisk Kompagni) på brevkort (S/S "Russia", Russia-America Line) dateret på Rheden d. 19.5.1909 og stemplet Kjøbenhavn d. 21.5.1909 til Libau, Rusland. Russisk-Amerika Linie var et datterselskab af Østasiatisk Kompagni.
Lot: 303614
Sluttet | 20-11-2019 21:21:05 |
Vindende bud: | DKK 225,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Breve > Danmark posthistorie > Perfins
Postkort > Skibe