1941 - Norge

Ufrankeret feltpostbrev med indhold dateret Drontheim (Trondheim) stemplet Feldpost d. 31.10.1941 til Chemnitz, Tyskland. Sendt fra Oblt. Warnke ved feldpost nr. L 24424 (N) (= Kommando Flughafenbereich 24/III stationeret Trondheim, Norge). Tydeligt briefstempel.

Lot: 303637
DKK 150,00