1941 - Norge
Ufrankeret feltpostbrev med indhold dateret Drontheim (Trondheim) stemplet Feldpost d. 31.10.1941 til Chemnitz, Tyskland. Sendt fra Oblt. Warnke ved feldpost nr. L 24424 (N) (= Kommando Flughafenbereich 24/III stationeret Trondheim, Norge). Tydeligt briefstempel.
Lot: 303637
DKK 150,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Norge > 2. verdenskrig