1908 - Danmark - 54 - 3000

5 øre Fr. VIII på brevkort (Peter d. Store monument i St. Petersborg) dateret Helsingørs Rhed og stemplet Helsingør d. 2.6.1908 til København. Gummistempel fra skibsagent: "Chr. Schierbeck's Efterfølger Helsingør". Brevkort afsendt gennem skibsagent ved passage af Helsingør.

Lot: 176470
DKK 125,00