1907 - Færøerne - 54 - 3800
5 øre Fr. VIII på brevkort (Fuglefangst på Færøerne) dateret S/S "Tjaldur", Thorshavn d. 19.9.1907 og annulleret med skibsstempel "Fra Færöerne", samt sidestemplet Kjøbenhavn d. 1.10.1907 til København.
Lot: 308767
Sluttet | 29-01-2020 21:02:03 |
Vindende bud: | DKK 440,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Postkort > Færøerne
Breve > Færøerne > Posthistorie
Breve > Færøerne > Stempler/skibspost