1906 - Danmark - SK 0262 - 1000
5 øre Chr. IX på brevkort (Tuborg Pavillonen, Hellerup) dateret Emdrupgaard Højskole og annulleret med stjernestempel EMDRUP og sidestemplet Kjøbenhavn *L.* d. 10.5.1906 til Seest pr. Kolding. Tidligt aftryk.
Lot: 308776
Sluttet | 29-01-2020 21:05:50 |
Vindende bud: | DKK 935,00 |
Bud historik: | 7 bud |
Postkort > Danmark Topografi