1907 - Færøerne - 54 - 3800

5 øre Fr. VIII på brevkort (Gade i Thorshavn) dateret S/S "Tjaldur", Thorshavn d. 30.7.1907 og annulleret med skibsstempel "Fra Færöerne", samt sidestemplet Kjøbenhavn d. 6.8.1907 til København.

Lot: 309066
DKK 300,00