1864 - Danmark - 13 - 5000
4 sk. Krone/Scepter på brev med fuldt indhold dateret Odense annulleret med nr.stempel "223" og sidestemplet antiqua Feltpost No. 1 d. 15.9.1864 til Boltingegaards Skov, Ringe Sogn pr. Odense. Feltpostkontor no. 1 var oprettet i Odense for afvikling d. 21.8.1864. Sent feltpostbrev. Kuvert og mærke lidt slidt.
Lot: 309408
Sluttet | 26-02-2020 21:00:00 |
Vindende bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Breve > Danmark posthistorie > Militaria