1857 - Danmark - 4 - 5900
4 sk. 1854 udg. på markedsberetning dateret Newcastle d. 10.6.1857 annulleret med nr.stempel "2" og sidestemplet K.D.O.P.A. Hamburg d. 19.6.1857 til Rudkjøbing. Ovalt stempel: Befördert durch Hinr. Peltzer Hamburg".
Lot: 309622
Sluttet | 26-02-2020 21:33:35 |
Vindende bud: | DKK 150,00 |
Bud historik: | 1 bud |