1864 - Danmark - 9 - 8900

1864. 4 sk. stukken kant på brev dateret Randers d. 16.6.1864 og annulleret med nr.stempel "53" til Kjøbenhavn. Ank.stemplet Kiøbenhavn d. 17.6.1864. Randers blev besat d. 25.4.1864.

Lot: 177655
DKK 150,00