1891 - Tyskland
10 pfg. helsagsbrevkort dateret Aden og annulleret med skibsstempel Deutsche Seepost Ost-Asiatische Hauptlinie g d. 9.12.1891 og sidestemplet Aden d. 9.12.1891 til Chefoo, Kina. Transit stemplet med fransk skibspost Linge N Paq.Fr.No. 5 d. 10.12.1891.
Lot: 316926
Sluttet | 10-06-2020 21:06:15 |
Vindende bud: | DKK 350,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Europa > Tyskland > Tyske Stater > Baden