1856 - Danmark - 4 - 1000
4 sk. 1854 udg. på dampskibsbrev med fuldt indhold dateret i Kiel annulleret med stumt stempel og sidestemplet blåt antiqua Dampsk:Post-Sped: No 4. d. x.12.1856 til Kjøbenhavn. Noteret modtaget d. 25.12.1856.
Lot: 316929
DKK 300,00 |