1921 - Danmark - P 4, P 5 - 5463
Ufrankeret julekort med Julemærke 1921 dateret Fjelsted Ellegaard stemplet Harndrup d. 23.12.1921 til Sandager, Næs - forsøgt i Assens og udtakseret i porto med 10 øre og 20 øre "Porto"-provisorium annulleret med liniestempel: Assens Postkontor.
Lot: 317893
Sluttet | 24-06-2020 21:03:20 |
Vindende bud: | DKK 395,00 |
Bud historik: | 7 bud |
Portomærker/Strafporto
Breve > Danmark udgaver > Julemærker m.m.
Breve > Danmark stempler > Diverse Stempler