1860 - Danmark - 9000
1860. Ufrankeret skibsbrev dateret Aalborg d. 3.4.1860 stemplet Kiøbenhavn d. 9.4.1860 og påskrevet "Aalborg" til Horten, Norge. På bagsiden ovalt overnatningsstempel Kiøbenhavn d. 11.4.1860
Lot: 181346
DKK 200,00 |
Førfilateli/Franco