1916 - Slesvig - 6200
Ufrankeret feltpostkort (Tyske ubåde) dateret Apenrade og stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost No. 220 (= Hilfssteuer-minendampfer S.M.H. Prinz Adalbert) d. 28.5.1916 til Bayern. "Prinz Adalbert" var tidligere postdamper på Korsør-Kiel ruten.
Lot: 318221
Sluttet | 09-08-2020 21:21:24 |
Vindende bud: | DKK 115,00 |
Bud historik: | 5 bud |
Postkort
Skibe
Breve > Slesvig > 1. Verdenskrig