1922 - Sverige
20 öre Gustaf helsagskorrespondancekort dateret på Kärringön annulleret med dampskibsstempel Ångbåts PXP No. 177 d. 2.8.1922 til Åmål. Stemplet benyttet ombord på S/S "Marstrand" på ruten Göteborg - Smögen / Marstrand.
Lot: 318570
DKK 100,00 |