1944 - Norge - 312-317
10-60 øre London udg. på brev stemplet Norsk Skipspost Handelsflåten 47 d. 20.7.1944 til Dinuba, USA. Stempel benyttet ombord på tankskibet M/T “Haakon Hauan”. Stemplet “Received from customs” og amerikansk censur no. 20021. Indeholder takkebrev dateret “May 1944”.
Lot: 319157
Sluttet | 09-08-2020 21:18:28 |
Vindende bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 1 bud |