1836 - Norge
1836. Portobrev med fuldt indhold dateret i Christiania d. 7.8.1836 via København og Hamburg til St. Malo, Frankrig. Thurn & Taxi stempel DANEMARCK PAR HAMBOURG og T.T.R.4, samt rødt grænsestempel "Allemagne P. Givet". Ank.stemplet i St. Malo d. 21.8.1836. Modtager betalt 18 decimes
Lot: 319777
DKK 300,00 |
Førfilateli/Franco
Breve > Norge > Norge