1930 - St. Helena
Amerikansk 1 c. helsagsbrevkort fra M/V "City of New York" annulleret med skibsstempel London F.S. / "paquebot" d. 17.3.1930 og sidestemplet "Pagquebo" (mangler bogstavet "T") til Chicago, USA. Iflg. bagside: "Arriving St. Helena Island" d. 19.2.1930.
Lot: 319865
DKK 300,00 |
Amerika
Nordamerika
USA
Breve > Engelske Kolonier > St. Helena