1916 - Slesvig
Ufrankeret krigsfangekort fra sønderjysk krigsfange, Willy Hoffmann, i fransk krigsfangelejr i Chateauroux dateret d. 24.12.1916 og stemplet d. 3.1.1917 til København. Fransk lejrcensur.
Lot: 321312
DKK 75,00 |
1. verdenskrig
Breve > Slesvig > 1. Verdenskrig