1942 - Finland
Ufrankeret tysk feltpostbrev med indhold dateret d. 14.1.1942 og stemplet Feldpost b d. 16.1.1942 til Berlin, Tyskland. Sendt fra Obergefreiter ved Feldpost nr. L08150 Lpga Berlin (= 5. Batterie Reserve-Flak-Abteilung 302 = Petsamo) med briefstempel 42606 = Frontsammelstelle 42 i Rovaniemi, Finland.
Lot: 321701
DKK 150,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Finland > Feltpost
Breve > Finland > 2. verdenskrig