1927 - Danmark - 169 - 3700

15 øre Karavel på brevkort dateret ombord på dampskibet "Herta" stemplet Rønne d. 31.7.1927 og sidestemplet "Salonschnelldampfer "Hertha" Auf hoher See" d. 31.7.1927 til Berlin, Tyskland.

Lot: 322385
DKK 125,00