1952 - Danmark - 333 - 9690

25+5 øre Jutlandia på brevkort dateret i Svinkløv og annulleret med særstempel Danmark * Det rullende Postkontor * d. 21.7.1952 til Tønder. Menne Larsen oplyser ikke stemplet brugt på nævnte dato, men der omtales ophold ved badestedet Svinkløv, dog uden at der findes aftryk fra datoen i stempel protokollen for d. 21.7.1952.

Lot: 326391
DKK 250,00