1943 - Danmark - SK 0989 - 4640

20 øre Chr. X på brev med indhold skrevet på illustreret brevpapir fra Det danske Pigespejderkorps dateret Strandegaard og annulleret med stjernestempel ORUP og sidestemplet Fakse d. 6.7.1943 til poste restante i Herning - eftersendt til teltlejren, Holtunggaard pr. Arnborg. Interessant brev sendt mellem to pigespejderlejre.

Lot: 328985
DKK 300,00