1943 - Norge - 2840

10+10 øre og 40+10 øre Landshjelpen 1943 på brev fra Frederiksted d. 20.12.1943 til Holte, Danmark. Passér stemplet "Ao" ved den tyske censur i Oslo. Bagklap mangler.

Lot: 329221
DKK 75,00